Mezinárodní vědecká rada (ISAB) je složena z předních odborníků na molekulární biologii, genetiku, biofyziku a metabolomiku fototrofních organismů. Hlavní náplní poradního orgánu bude průběžná evaluace běžícího projektu na základě předem poskytnutých informací za uplynulé období. ISAB se následně bude moci vyjádřit k plnění výzkumných cílů, průběžným milníkům, výsledkům i výstupům, k finanční a rozpočtové stránce, harmonogramu, návaznostem činností, dále také k rizikům včetně plánovaných opatření, komerční a aplikované stránce výzkumu a k dalším důležitým aspektům projektu.
Prof. Dr. Roberta Croce
Specialistka na molekulární biologii, biochemii a biofyziku fotosyntézy řas. Autorka více než 170 publikací v peer-review časopisech, H-index 61 (WoS), více než 10 000 citací (WoS), vedoucí skupiny biofyziky a fotosyntézy na univerzitě Vrije Amsterdam (vědecká fakulta). Od září 2022 prezidentka orgánu Mezinárodní Společnosti pro Fotosyntetický Výzkum (ISPR) a člen Královské Nizozemské Akademie Umění a Vědy.
Prof. Dr. Wolfgang R. Hess
Odborník na mikrobiální genomiku, sinice, RNA biologii a regulaci fotosyntézy. Je autorem více než 400 publikací, H-index 67, přes 18 000 citací (Google Scholar). Zakladatel organizace Ocean Genome Legacy Foundation jakožto spin-off biotechnologické společnosti New England Biolabs. Ředitel institutu Biologie III na Univerzitě Freiburg, vedoucí skupiny genetiky a experimentální bioinformatiky tamtéž.
Prof. Dr. Elke Dittmann
Odbornice na sekundární metabolity sinic. Je autorkou více než 180 publikací, H-index 59, přes 14 000 citací (Google Scholar). Vedoucí největšího výzkumného ústavu (Institut biochemie a biologie) na vědecké fakultě University Potsdam v Německu.
Doc. RNDr. Ladislav Burýšek, Ph.D.
Je zástupcem z aplikační sféry s dlouholetou zkušeností v oblastní biotechnologie. Je zakladatelem a výkonným ředitelem biotechnologické firmy Protean s.r.o. a vedoucím oddělení výzkumu a vývoje. Založil dvě české (Gen-Trend s.r.o., Protean s.r.o.) a jednu švýcarskou (Hutman Diagnostics AG) firmu, všechny dodnes úspěšné fungující. Je autorem 45 publikací, H-index 15, přes 1 600 citací (Google Scholar).
Dr. Joachim Kopka
Jeho hlavním profesním zaměřením je molekulární fyziologie rostlin, systémová biologie, analytická chemie a metabolomika. Je autorem více než 240 článků v odborných časopisech, H-index 83, téměř 35 000 citací (Google Scholar). Nyní působí jako vedoucí výzkumné infrastruktury „Applied Metabolome Analysis“ na Max Plank Institutu.